Гарна і рівна стеля - важливий момент в дизайні приміщення. Я раджу починати ремонт з вирівнювання стін і стелі. Причому це правило стосується квартир не тільки на вторинному ринку, але і в новобудовах.

Правильно вирівнюємо стелю в квартирі новобудови

При дотриманні норм, правил, ГОСТів в новому будинку стелі повинні мати мінімальний перепад. На практиці виходить навпаки, доводиться самостійно займатися доопрацюванням приміщення. Від того наскільки добре підготовлена поверхність, буде залежати якість оздоблювальних робіт. Я знаю, як правильно вирівняти стелю при ремонті квартири в новобудові і з задоволенням поділюся знаннями з вами.

Особливість вирівнювання в новому будинку, полягає в тому, що протягом 2-3 років він дасть усадку і висока ймовірність появи тріщин, перекосів. Тому я завжди вибираю варіанти обробки, які найменше боятися таких проблем. Ці методи поділяються на «сухі» і «мокрі». До «сухим» відноситься:

  • конструкції з гіпсокартону (тільки з плаваючим кріпленням);
  • панелі МДФ;
  • натяжні моделі.

Штукатурка, шпаклівка, побілка або фарбування відносяться до «мокрим» варіантів.

«Сухі» способи підходять для будь-яких перекриттів, неважливий перепад і рівність. «Мокрі» -для на рівних з мінімальним перепадом перекриттях.

 

Як вирівняти стелю

 

Перепад на стелі - як його вирівняти?

Перш ніж перейти до побілки, фарбування, обклеювання, потрібно вирівняти перепади. Це дозволить навіть після усадки, появи тріщин швидко відновити зовнішній вигляд без капітальних вкладень. Я розповім, як вирівняти перепади на стелі і не сильно нашкодити сімейному бюджету

Для отримання рівної поверхні, необхідно ретельно її підготувати. Звичайно, в новому будинку не потрібно витрачати зусилля на зачистку, але очистити від пилу і оглянути на наявність «плачуть» місць доведеться. Мокрі плями говорять про те, що у внутрішніх каналах зібралася вода, і якщо її не прибрати, то починати роботи буде безглуздо. Зазвичай прогрівання таких місць допомагає позбутися від вологи.

На першому етапі чорнової шпаклівкою заповнюються шви, тріщини, невеликі перепади. Потім наноситься перший шар штукатурки, який годі й зачищати. Наступні шари наносяться тільки після повного висихання попереднього. Для виявлення місць, які вимагають вирівнювання, я рекомендую перевіряти геометрію рівнем.

Після того як вдалося домогтися рівної поверхні наноситься декілька шарів фінішної шпаклівки. При цьому, кожен шар шліфується, грунтується. Зазвичай вистачає 2-3 шари і стеля готова до фарбування. Це загальні правила, але при великих перепадах є свої особливості.

 

Як вирівняти стелю

 

Як вирівняти стелю з великим перепадом

Невеликий перепад до 2 см вирівняти досить просто, для цього рекомендується провести армування скловолокном. Це допоможе зробити рівним навіть дуже проблемний з тріщинами. Вирівнювання стелі з великим перепадом (більше 5 см) краще виконувати «сухим» методом. Можна встановити підвісну конструкцію з гіпсокартону або натяжна.

Вирівнювання стелі за допомогою підвісних конструкцій дозволяє:

  • приховати електропроводку та інші комунікації;
  • зробити різнорівневий;
  • поліпшити звукоізоляцію кімнати.

При цьому пам'ятайте, що гіпсокартонні конструкції зменшують висоту приміщення. Натяжна не забирає висоту, дозволяє вибрати будь-яке колірне і світлове рішення. За допомогою тканинного або ПВХ полотна можна отримати ідеально рівну поверхню.

 

Як вирівняти стелю

 

Як вирівняти в новобудові бетонну стелю

Міжповерхові литі перекриття сучасних монолітних будинків не мають швів, рустів. Такий бетонну стелю в новобудові не тріскається, не протікає. Після видалення патьоків і пилу, він грунтується і штукатуриться. Головне умови нормальна вологість протягом 4 тижнів. При високій вологості штукатурка може відшаруватися.

Якщо для міжповерхових перекриттів використовувалися бетонні плити, то на можуть бути глибокі шви, сходинки, великі перепади висот, ухили. Перш ніж визначити, як вирівняти стелю з бетонних плит, я оцінюю масштаби проблеми. При незначних дефектах обходжуся шпаклівкою, в більш важких випадках використовую штукатурку. При великих перепадах, нарушення горизонтальності найкраще зробити навісний або натяжна стеля.

Як можна візуально добитися рівного стелі?

Не завжди є можливість домогтися рівної поверхні традиційними способами. Я розповім, як візуально вирівняти стелю за допомогою простих дизайнерських рішень. Нерівні стики стелі та стіни легко маскуються за допомогою молдингів. Нерівності, перепади приховає декоративна флешбалка. Візуально вирівняє поверхню правильно підібране освітлення.

Тепер ви знаєте, як вирівняти стелю в квартирі, тому зіткнувшись з труднощами не станете панікувати. Ідеально рівний він буде радувати вас довго.

Понравилось, проголосуй:

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 [1 Vote]