Одне з питань, яке часто задають, ті хто починає робити ремонт: «Що вибрати шпалери або фарбу?». Два різних, але обидва цікавих рішення внутрішньої обробки, кожне з яких має сильні і слабкі сторони. Перевага того або іншого - суб'єктивний вибір, тому я зупинюся на технічних аспектах і відмінності між ними.

Що краще пофарбувати або поклеїти стіну

Я ніколи не відповідаю однозначно, що краще шпалери або фарбування стін. Тому що мова йде не про порівняння двох матеріалів зі схожими характеристиками, а про два підходи до внутрішнього оздоблення та декору. Першим фактором, що впливає на вибір - особистий смак, також враховується:

 • стиль меблів в кімнаті;
 • мікроклімат в приміщенні;
 • тривалість використання бажаного матеріалу;
 • витрати на матеріали і оплату праці.

Тим, хто не визначився, я пропоную оригінальне рішення: поєднати обидва варіанти. Фарба і шпалери можуть красиво співіснувати в інтер'єрі, створюючи унікальне поєднання.

 

Що вибрати: Шпалери або фарба

 

Вибираємо шпалери або фарбування в новобудові

В новобудові вибір залежить від смаку і бажання. Оскільки в нових будинках повинні бути гладкі і чисті стіни, зазвичай немає технічних причин (закрити дірки, тріщини і нерівності) для обклеювання. Однак, якщо будинок побудований із збірного залізобетону, можливі литі шви, які перед фарбуванням потрібно відшліфувати. Шпалери або фарбування стін в новобудові можуть бути виконані індивідуально в кожній кімнаті.

Коридор: фарбування або шпалери?

Передпокій візитна картка квартири. Вибір оформлення стін повністю залежить від ваших бажань і можливостей. Їх можна і фарбувати, і обклеювати, головне дотримуватися певних правил. Важливо, щоб шпалери або фарба в коридорі були стійкі до механічних пошкоджень. Якщо в квартирі живуть домашні тварини, то я раджу вибрати фарбування. Краще поклеїти в передпокій миючі антивандальні шпалери, за ними легше доглядати.

 

Що вибрати: Шпалери або фарба

 

Кухня: клеїмо шпалери або фарбуємо?

Кухня місце, де має бути затишно і красиво, при цьому вона відноситься до марким приміщень. Тому шпалери або фарба на кухні повинні забезпечувати легкий догляд, бути стійкими до побутової хімії. Якщо раніше вважали за краще фарбування, то завдяки новим матеріалом, частіше вибирають шпалери. Я раджу використовувати антивандальні. Вони не вигоряють, стійкі до лугів, кислот, жиру, не вбирають запахи. Головна їхня гідність високий клас пожежної безпеки.

Плюси і мінуси фарбування стін і шпалер

Щоб допомогти прийняти рішення, я докладніше зупинюся на питанні: шпалери або фарбування стін плюси і мінуси. Фарбування стін легке завдання, з нею може впоратися навіть новачок. Наклейка іноді викликає труднощі, особливо у людей, які не мають досвіду. З іншого боку, в разі фарбування часто необхідно наносити кілька шарів фарби, а шпалери наклеюються одноразово.

 

Що вибрати: Шпалери або фарба

 

Які ще переваги дають шпалери:

 • дозволяють замаскувати недоліки стіни, приховати нерівності або дрібні тріщини;
 • величезний вибір матеріалів, малюнків, кольорів, текстур;
 • володіють теплоізоляційними і шумопоглинаючими властивостями;
 • можуть стати повноправною частиною інтер'єру, надаючи кімнаті особливий стиль;
 • тривалий термін служби.

У фарбування стін свої плюси:

 • легко відновити пошкоджену ділянку;
 • підходить для будь-яких поверхонь;
 • дозволяє стінам дихати;
 • підходить для застосування в приміщеннях з підвищеною вологістю.

З усіма перевагами шпалери мають і недоліки:

 • поверхні практично не дихають;
 • при наклеюванні потрібні певні навички;
 • в разі пошкоджень (пляма, надрив) приходиться переклеювати всю кімнату.

Мінуси є і у фарбування стін:

 • потрібно більш ретельна підготовка стін;
 • менше можливостей з точки зору композицій і дизайну;

Щоб зрозуміти, що краще саме для ваших стін, можна звернутися за консультацією до фахівця. Це допоможе зберегти не тільки час, а й гроші.

Що дешевше фарба або шпалери?

Не останню роль при виборі грає витрати, і питання шпалери або фарба що дешевше, задають часто. Складно відповісти однозначно через простого факту, що і шпалери, і фарба можуть мати різну ціну в залежностівід типу паперу або складу фарби.

Насправді різниця у вартості залежить від конкретного продукту, але якщо робити все по технології, вартість підготовки під фарбування виходить в два рази дорожче, ніж під шпалери. Термін використання двох матеріалів практично однаковий і при дбайливої ​​експлуатації може досягати 10 років. Варто не забувати, що нові будинки (новобуд) часто дають усадку і тріщин часто не уникнути при фарбуванні, а ось шпалери приховують мікротріщини. Тому шпалери або фарбування вирішувати Вам, виходячи з бюджету, умов використання та естетичних міркувань.

Понравилось, проголосуй:

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 [2 Votes]