
Сучасному дизайнеру дуже важливо бути завжди в тренді. Технології, як і матеріали для ремонту і декору постійно вдосконалюються. Ми завжди поєднуємо наші дизайнерські подорожі з можливістю не тільки отримати натхнення для майбутніх проектів, відвідати виставку або шоу-рум, а й в кожному місці, заводимо нові знайомства з нашими колегами в архітектурних бюро та дизайнерських студіях по всьому світу. Студії абсолютно різні за своїми масштабами, кількістю найманих працівників і підходу до роботи з клієнтами. Нижче список найцікавіших з них, в рамках нашої поїздки на тиждень Скандинавського дизайну.
Claesson Koivisto Architects
В гостях у студії Claesson Koivisto Rune Architects, однією з топових компаній Стокгольма. Студія складається з 11-ти осіб, на чолі з її засновником Ула Руне. При невеликому колективі, хлопці виконують одночасно від 40-50 проектів не тільки в Швеції, але і по всьому світу. Ула розповів нам про своєму останньому проекті готелю в Токіо, відповів на всі питання, що цікавлять нас питання і поділився про свої новітні розробки в предметному дизайні. Офіс компанії працює за принципом open space. Це зроблено для того, щоб кожен член команди був максимально залучений в процес і знав, що відбувається у його колег. Закриті від сторонніх очей тільки кімната для переговорів і майстерня, де розробляються макети майбутніх шедеврів.

В гостях у Swedish Ninja
У поїздці ми відвідали одну незвичайну студію предметного дизайну. Засновниця Swedish Ninja Марія Густафссон розповіла про концепцію і предметах студії, і звідки з'явилося забавну назву.
Під час подорожі по Бангладешу Марія проїхалася на місцевому автобусі, де її сильно трясло, і вона виписувала такі піруети, що акробати аплодували стоячи. З боку це виглядало незвично смішно і їй дали прізвисько «шведський ніндзя».
Воно так до неї і приклеїлося. І коли постало питання, як назвати студію, інші варіанти навіть не розглядалися. Назва швидко запам'ятовується, стильне і веселе. Марія створює унікальні, красиві колекції, де кожен предмет має свою історію. Подивіться на 4-ю фотографію, перед вами настільна лампа "little darling". Вона символізує Марію і її чоловіка, який набагато її вище. Вийшов незвичайний предмет дизайну з характером і забавною перед історією.

Зустріч пройшла в теплій атмосфері з тонким відтінком гумору. Марія поділилася, що ринок Швеції платоспроможний, але маленький. Тут всього 9 млн. Чоловік. Додатково у студії з'явився свій шоурум в Британії і Марія на цьому не зупиняється. У планах відкривати нові світові ринки та розширюватися.
Студия Form US With Love

Познайомилися з одним із засновників Студія Form US With Love предметного дизайну Джоном Лефгреном. Він же є одним з власників компанії BAUX. Звукові панелі BAUX дуже популярні в Скандинавських країнах, мають велику колірну гамму і створюються з природних матеріалів і барвників.
Так само Джон показав стілець з переробленого пластику, який успішно продається у всіх IKEA і поділився особливостями роботи з такою великою компанією.

Ще одна розробка студії - порошкове мило від FUWL. FUWL презентували новий вид мила, яке надійде в продаж сухим. Розробка допоможе знизити витрати на логістику і вплинути на поліпшення екології планети. Комплект мила складається зі скляної пляшки з дозатором і пакетика з порошком мила, вагою в 12 грам. Для приготування мила досить висипати в пляшку пакетик порошку, додати і розмішати. На виході виходить 250 грам звичайного рідкого мила. Далі можна просто замовляти пакетики з речовиною, які поміщаються в конверт. У компанії впевнені, що розробка дозволить робити за цією технологією дезодоранти, зубну пасту і гель для тіла.







