Скетч

В наші дні дизайнер інтер'єру повинен володіти певним набором знань:

  1. Працювати в різних програмах (Archicad/ Autocad, 3D Studio Max, Corel, Photoshop ,Prosto і т. д.
  2. Мати чітке уявлення про будівельних конструкціях, правила розміщення сантехнічних приладів, електрики та освітлення, вентиляції і кондиціонування, що дуже важливо при плануванні комплексного ремонту квартири
  3. Знати про останні тенденції та напрямки світового дизайну
  4. Орієнтуватися в ринку меблів ,оздоблювальних матеріалів, світильників і т. д.
  5. Щоб максимально доступно донести до замовника ідею дизайн-проекту , широко використовується візуалізація.

Це можуть бути різні комп'ютерні 3Д – програми, як простіше : Prosto, SketchUpp, так і всім полюбився 3D Studio Max.., які дають замовнику уявлення про обсяг приміщення.

 

І все ж на мою думку, немає нічого поганого в тому, що дизайнер вміє малювати руками.

Ще в кінці 90-х минулого з'явився усталений термін: «дизайнери на колінах». Це коли прямо на колінах замальовуються ідеї і втілюються на будівництві. В наші дні візуалізація від руки отримала назву «Скетч» або в народі «скетчинг». У світі чимало прикладів, коли відомі дизайнери публікують свої ескізи. Такі малюнки виглядають іноді жвавіше й цікавіше комп'ютерних візуалізацій і стають як би їх візитною карткою.

Я починала свою діяльність в кінці 90-х, коли комп'ютери тільки входили в ужиток а 3Д мах здавався чимось недосяжним…
Я малювала, а замовникам ці малюнки настільки подобалися, що їх забирали на пам'ять…
По суті це не просто малюнки, а перспективні види, фронтальні або кутові, побудовані від руки з урахуванням масштабу приміщення і предметів у ньому.

Перевага такого методу – простота і наочність донесення задуму до клієнта, тоді як на комп'ютері це іноді набагато довше...
Отже, не важливо, який спосіб візуалізації вибере дизайнер, головне, щоб у кожному зображенні легко читалася ідея задуму, грамотно донесена до клієнта. Запрошуючи професійного дизайнера, який володіє почуттям стилю і ритму, знає закони перспективи ,ергономіки і кольорознавства, замовник економить час, кошти і навіть нерви.

І в цьому випадку робота дизайнера є призмою, через яку замовник може побачити не тільки свої побажання, але і те, про що не міг навіть мріяти.

 

Автор: Олена Діденко. Архітектор – Дизайнер.

Багаторічний досвід роботи над дизайном інтер'єрів різного ступеня складності: квартири , котеджі, офіси, магазини.

Понравилось, проголосуй:

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 [1 Vote]