
Перш ніж приступити до будівництва свого будинку необхідно виконати ряд підготовчих питань. Головний з якого – бюджет майбутнього забудовника. Фінансові можливості - головний регулятор амбіцій людини. Виходячи з них, можна підібрати типовий або замовити проект будинку, прицінитися до вартості земельної ділянки визначитися з обладнанням і вибрати спосіб побудови. Склавши таким чином для себе попередній кошторис на майбутнє будівництво забудовник може правильно розподілити кошти. Але потрібно внести одну поправку. Як правило, Кошторис має тенденцію рости в процесі будівельних робіт. Про це відомо ще з часів єгипетських фараонів. Тому необхідно зарезервувати не менше 15% додаткових коштів на непередбачені витрати.
Які питання необхідно враховувати при підготовці до будівельних робіт?
Після виконання всіх питань викладених раніше можна розглянути кожне питання окремо.
- Вибір земельної ділянки;
- Вибір проекту будинку;
- Геологічні вишукування;
- Вивчення інфраструктури району забудови до якої відноситься водопровід, ЛЕП, газова магістраль низького або середнього тиску, під'їзна дорога;
- Складання ескізу генерального плану забудови з інженерними комунікаціями. Перелік будівель і споруд з прив'язкою їх до генерального плану; < / li>
- Визначення зовнішніх трас майбутніх комунікацій і прив'язка їх до генерального плану;
- Майбутні сусіди - це питання далеко не маловажний, адже людина або сім'я планує життя прожити в своєму будинку;
- Визначення витрат при підключенні до інфраструктури району;
- Регулярні платежі за користування вже існуючими дорогами і комунікаціями;
- визначення початку і термінів будівництва;
- Визначення компанії виробника робіт;
Земельна ділянка

Якщо ви вже встигли придбати землю під будівництво майбутнього будинку вам залишається правильно спланувати і розташувати на ньому всі необхідні будівлі і споруди. Якщо ж немає тоді до вибору ділянки потрібно підходити не менш відповідально ніж до будівництва на ньому будинку. При підборі ділянки, якщо такого немає у користуванні і виходячи з бюджету бажано купувати його в місцях розміщених недалеко від населеного пункту, в якому проживає сім'я. Не бажано що б він знаходився поряд з промисловими зонами, високовольтними лініями, газовими магістралями високого тиску, каналізаційними колекторними перекачувальними станціями і магістралями, поруч зі звалищами відходів або кладовищем, автозаправними станціями, у низинах і на болотах, навіть осушених, в ярах і на розломах, висохлих руслах річок і струмків, у місцях з високими грунтовими водами, на великих укосах, недалеко від розважальних центрів, автомобільних стоянок, великих транспортних магістралей. Ділянка має бути з відносно рівним профілем землі, можна з невеликим ухилом, але не бажано що б над ним нависали інші, вище лежать ділянки, які в подальшому його просто задавлять своїми будівлями. Ділянки клиноподібної форми вважаються не сприятливими, так само в тупиках і на перехрестях. Все це в подальшому може негативно вплинути на життя проживаючих на ній людей.
оптимальний варіант-прямокутна або квадратна ділянка.
Дуже важливим фактором при виборі ділянки є видалення від розломів і геопатогенних зон. В обов'язковому порядку необхідні консультації з фахівцями. При прив'язці будинку до ділянки необхідно його перевірити на розташування ліній хартмана. Ну і найважливіше питання, місце повинно сподобатися майбутнім мешканцям.
Купівля та оформлення земельної ділянки

Конституція України дає право своїм громадянам на отримання безоплатного земельного наділу. Якщо ви або ваші родичі не скористалися цією можливістю раніше, то адміністрація будь-якого району та при наявності резервів може надати вам відповідну можливість. Нормативний наділ від 0,10 до 0,25 гектара, в залежності від типу населеного пункту. Вибравши шлях прямування можна приступати до оформлення права власності. Якщо ж Ви вирішили придбати вподобану земельну ділянку, то перш ніж нотаріально оформити договір купівлі-продажу землі необхідно звернутися в районний відділ по земельних ресурсах в якому навести довідки по цікавить Вас об'єкту. Для чого це потрібно? Навіть при наявності у продавця правовстановлюючих документів у повному порядку, запевнень ріелторів про чистоту і безпеки угод, як у зацікавлених осіб, працівники районного відділу земельних ресурсів часто мають більш обширною інформацією про плани місцевої адміністрації, якій можуть плануватися різного роду перспективні акції, наприклад будівництво промислових підприємств, транспортних магістралей та інших об'єктів знижують цінність об'єкта для майбутнього власника. Крім того, можна дізнатися через них і інші подробиці, в минулому судові тяжби, що цікавить покупця землі, претензії, все те, про що не повідомить вам ні ріелтор, ні продавець.
Той, хто продає повинен мати правовстановлюючі документи на землю. Це державний акт зареєстрований у Державному земельному кадастрі з присвоєнням їй кадастрового номера. Такі акти видавалися до 2013р. вони мають юридичну силу і по ним здійснюються нотаріальні угоди. Або свідоцтво, що видається Укрдержреєстром з січня 2013р. Таке свідоцтво видається у двох випадках, при придбанні на новосформований ділянку, при утворенні нового внаслідок поділу від продажу або об'єднання земельних ділянок. Крім цього необхідно отримати ДЗК-документ, що підтверджує реєстрацію в Державному земельному кадастрі. Він містить у собі крім кадастрового номера дані про нормативно – грошову оцінку, обмеження, кажучи простою мовою – арешти і всякого роду претензії.
Кому дозволений доступ до Державного земельного кадастру?
Це власники ділянки землі, нотаріуси, організації, що мають ліцензію на виконання землевпорядних робіт, інші особи в інтересах яких встановлено обмеження, місцеві або державні органи. Строк дії документа протягом трьох місяців з моменту його отримання. Сьогоднішня процедура оформлення права власності на земельну ділянку складається з двох етапів. Це реєстрація земельної ділянки в Державному земельному кадастрі та реєстрація права власності на земельну ділянку в Укрдержреєстрі прав на нерухоме майно. Оформити право власності можна через нотаріальну контору або через державного реєстратора ЦНАП. Щоб переконатися в повній достовірності пропонованої продавцем землі, покупцеві не зайве буде звернутися в організацію, що має ліцензію на виконання землевпорядних робіт. Контакти якої можна отримати в районному відділі із землевпорядних ресурсів. Витративши невеликі кошти ви можете замовити винесення меж ділянки на місцевість, що дасть вам реальну картину з придбаним земельною ділянкою.