Проектувати будинок не високий, не більше двох поверхів, без підвалу. Кращий варіант – один поверх. Мансардний поверх – вічна проблема, особливо зі складним дахом. Підвальне приміщення або цокольний поверх-грибки, склад непотрібних речей, затоплення при пориві трубопроводів. Необхідно враховувати зрослу сейсмічність. Виходячи з цього в обов'язковому порядку необхідний залізобетонний каркас або зведення за канадською технологією, з металевим каркасом і заповненням сіп панелями.

При посадці будинку на ділянку бажано перевірити наявність геопатогенних зон на плямі забудови, а більш правильно, перевірити до початку проектування будинку. Кімнати повинні наближатися до квадратної форми, з рівними стелями, без гострих кутів і вигнутих форм стін і стелі. Виходячи з того, що мешканці в основному перебувають в холі, він повинен бути максимально зручним, мати достатньо вікон, бути великим за площею, з'єднуватися з кухнею – їдальнею і мати розсувну перегородку, щоб виключити запахи при готуванні їжі. З холу повинен бути вихід на терасу. Льох звичайний або винний під будинком, не кращий варіант. Краще винести його на кілька метрів за будинок, а вхід зробити з тераси. Знаходиться він повинен в північно – західній частині ділянки. Те ж і з винним погребом.

 

Не розміщувати санвузли поблизу входу в будинок і в близи де розташоване місце відпочинку мешканців.

всі "вогняні" приміщення, як котельня, камінний зал, кухня, розміщувати в південній частині будинку, всі "водні" - насосна, санвузли, пральня, в західній частині будинку. Спальні Дитячі не повинні розташовуватися ближче до вхідних дверей, ніж батьківська і не повинні бути поблизу або над приміщеннями типу котельні.

Рекомендації з будівництва приватного будинку

Всі житлові приміщення не повинні бути над технічними приміщеннями. Гараж, якщо він поєднаний з будинком повинен розташовуватися в північно - західній зоні будинку. Вхідні двері в будинок не повинна бути навпроти інших дверей кімнат або виходів на вулицю. Сходи повинні бути досить широкими, не крутими і при підйомі повинні загортатися в праву сторону. Не розміщувати сходи на другий поверх навпроти вхідних дверей в будинок. Не робити підлогу в будинку нижче ганку будинку або вхідної підлоги. Ганок і цоколь будинку не повинні бути вище сімдесяти сантиметрів від рівня ділянки.

перш ніж приступити до будівельних робіт бажано спланувати розстановку меблів в приміщеннях. Електрощитову потрібно розташовувати в сухому обігрівається технічному приміщенні з хорошим доступом. Водопровід повинен входити в будинок зі східного боку, а каналізація мати напрямок на захід. Будинок повинен мати гостьову кімнату з санвузлом. При плануванні меблів не можна розміщувати ліжка на прямій лінії від вікна до дверей, або схід – захід. Правильно буде з півночі на південь. Не правильно якщо в узголів'ї ліжка, за стіною розташований санвузол, димохідна труба або вентиляційний канал.

Приміщення бойлерної не повинно розміщуватися вище житлових приміщень, комор, а має бути дещо нижче і мати дренаж на випадок прориву водопровідних труб. Всі водні комунікації не повинні перетинатися з електричними.

Вхід в кабінет з холу. Краще якщо він буде на першому поверсі. Добре якщо на вікнах віконниці. Вони взимку зберігають тепло, влітку захищають від спеки і від сторонніх очей. Мансардні вікна додають освітленість, але як правило, вічно брудні. Друге світло збільшує обсяг приміщення, але через висоту стель ускладнює обслуговування люстр. Висота стін повинна бути близько трьох метрів.

 

Балкони! Не функціональні.

rekomendacii_stroitelstvo_doma_4

Влітку можна вийти на вулицю, взимку ніхто на балкони не виходить, хіба тільки для очищення від снігу. Лоджія, можливо, тільки під склом.

димоходи краще огільзовивать. Що це дає? Якщо в будинку встановлений твердопаливний котел, можливо загоряння сажі. Огильзовка захищає будинок від пожежі. На димохідній трубі необхідно встановлювати іскрогасник, в незалежності від висоти труби.

Ніж будувати самому, проектуючи з коліна, краще купити готовий проект або замовити в проектній організації. Не економте на внутрішніх комунікаціях, замовляйте повний проект. Уважно вивчіть проект, розберіться в ньому досконально, інакше потім буде багато переробок. Не поспішайте будувати, поки не розберетеся з проектом.

Пам'ятайте, що першою спорудою на ділянці є дворовий туалет, а другим – паркан з хвірткою. Свердловину на ділянці краще бурити до початку будівництва будинку. Продумайте де будете складувати будівельні матеріали і приймати сипучі. Переговоріть з сусідами, вони підкажуть куди вивозити сміття і зайву землю з котловану.

 

Не купуйте земельну ділянку з недобудованим будинком.

одне слово, що хтось вже будувався і у нього не вийшло, говорить про те, що в цьому місці, не все в порядку з енергетикою.

rekomendacii_stroitelstvo_doma_3

як би ви не утеплювали мансардний поверх, тепловтрати будуть рази в два вище, ніж при стандартному проекті. Та й сам поверх вийде рази в три дорожче, ніж з холодним горищем. Не застосовуйте бітумний шифер або луску. Вони хоч і дешевше інших видів покрівельних матеріалів, але мають низький експлуатаційних термін. Після десяти років експлуатації, а може і раніше, кромка листів почне переживати. До того ж вони мають низьку вогнестійкість.

З перших днів будівництва фіксуйте на фото всі приховані комунікації. Закупівлю матеріалів проводите або самі, або через довірених осіб Змушуйте будівельників щодня прибирати за собою будівельне сміття. У цьому полягає культура і якість робіт. Женіть тих будівельників, які десять разів будуть переступати через купу свого сміття, або кинутий інструмент і не приберуть його.

Не допускайте пияцтво і лайка на вашому об'єкті. Вони вгризуться у ваші стіни і життя у вас буде далеко не комфортна. Контроль за технікою безпеки головніше швидкості будівництва. Відповідати ж будете ви!

Якщо є можливість, плануйте на кожні дві спальні мінімум одну ванну кімнату. З північного боку будинку мінімум вікон. Коридор або тамбур не робіть без опалення. Вибирайте такий проект будинку в якому покрівля виступає за периметр стін на півтора – два метри. Така конструкція дасть можливість в будь-яку погоду виходити на вулицю не боячись дощу.

 

Не винаходьте стелі з тисячею лампочок.

rekomendacii_stroitelstvo_doma_2

Їх дуже складно обслуговувати. Ніші в стінах, це пил, грибок і місток холоду. Орієнтуйте будинок чітко по сторонах світу. Пам'ятайте, що раз на рік вам потрібно обов'язково обслуговувати димоходи. Іноді доводиться залазити на дах і взимку. Тому плануйте люк, через який можна вільно піднятися на покрівлю.

підлоги з плитки потребують підігріву. Обробку приміщень проводите тільки влітку. Не будуйте ганок будинку з цегли, будуйте з монолітного бетону. Пов'язуйте ганок з фундаментом будинку інакше потім з'явиться тріщина, або ганок почне відходити.

Любителям дерев'яних зрубів. Не ведіться на "екологію" дерев'яних будинків, всі вони покриваються лаком, типу Пінотекс, а він шкідливіше будь-якої фарби. До того ж такі будинки вимагають регулярного зовнішнього фарбування. Особливо це стосується вітчизняного виробника. Дерево розсихається, утворюються величезні тріщини. Стіни доводиться стягувати анкерами. І немає такої шпаклівки, яка б не тріщала від температурних коливань.

вхідні двері рівносильні хорошому сейфу. Якщо двері дешева і не надійна, буде маса проблем. По-перше, двері з низькоякісними замками можуть підвести. По друге, ці двері несе на собі захист будинку і витримує сотню відкривань за день. Не економте на ній.

 

Автор: Олексій Киричук. Спеціаліст з будівництва

Понравилось, проголосуй:

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 [1 Vote]