При зведенні котеджів в основному застосовують плитні, пальові, стрічкові або блокові фундаменти. Іноді комбінують кілька видів.
Плитні фундаменти

Це найдорожчі, але і найбільш надійні фундаменти. Технологія таких конструкцій полягає в заливці монолітної армованої плити під пляму всього будинку. Товщина її залежить від навантаження і розраховується проектом. У більшості випадків її товщина становить сорок сантиметрів.
Перш ніж зробити заливку бетоном, необхідно виконати підготовчі роботи. До них відносяться: геодезичні та геодезичні роботи, розкрив, з виїмкою рослинного шару ґрунту, ущільнення підстави, вирівнювання за допомогою сухої суміші розчину – гарцовки, укладання горизонтальної гідроізоляції, укладання другого шару сухої розчинної суміші для захисту мембрани. Виготовлення і монтаж арматурного каркаса, з установкою опалубки і заливка бетонної суміші за допомогою міксерів або станції.
Необхідно враховувати вимоги щодо однорідності такої конструкції. Плита повинна заливатися за один раз. У процесі підготовки під плиту, в основу попередньо закладаються футляри під комунікації, якщо вони передбачені проектом.
< p>кінці ізолюючої мембрани повинні бути такими, що б перейти у вертикальну гідроізоляцію, яку виконують після заливки плити і перед засипанням котловану. Такі роботи краще виконувати в літній період. Не слід забувати вкривати плиту від пересихання, з регулярною поливанням водою. Вертикальну ізоляцію кріпити тільки на сухий фундамент. Для цього необхідно дати йому вистояти до висихання.Часто, будівельники порушуючи технологію, укладають гідроізоляційну мембрану на готову плиту, тим самим допускаючи попадання грунтової вологи в тіло бетону. Для утеплення зазвичай використовують пінополістирольні плити, які на клею кріплять по периметру фундаменту. Це не найкращий варіант. У такому місці часто заводяться гризуни. Особливих проблем від них не буде, адже проникнути в будинок через фундамент у них не вийде, а ось зіпсувати теплоізоляцію вони можуть. Що б цього не сталося ми рекомендуємо утеплювати фундамент за допомогою бетону з пінопластовими кульками. Така конструкція буде трохи дорожче. І товщина буде більше, але зате надійно.
В окремих випадках, при поганих грунтах, або висоті будинку більше двох поверхів проект передбачає під бетонною плитою пристрій паль. Іноді палі встановлюються по периметру плити. Деякі проекти плитного фундаменту виконуються з монолітним поясом, поглибленим нижче залізобетонної плити і йде по її краю.
Пальові фундаменти

Пальові види фундаментів застосовують, спільно з стрічковими фундаментами, що лежать на палях. Такі фундаменти використовують в тих випадках, коли будівля виконана з легких матеріалів: каркасні з сіп панелей, або з пінополістирольних блоків.
Стрічкові фундаменти

Це монолітні бетонні, в основному з армуючої сіткою, найчастіше застосовують при зведенні одноповерхових будинків або господарських будівель. Глибина їх повинна бути не менше глибини промерзання грунтів. Товщина підбирається по виду і розміру використовуваного матеріалу для стін. Потрібно пам'ятати яка конструкція стін зможе захистити приміщення від теплових втрат.
Блокові фундаменти

Блокові, або з готових залізобетонних блоків. Такі фундаменти найчастіше застосовувалися в минулому столітті. Четвірка або п'ятірка на зовнішні стіни, на внутрішні перегородки Трійка або четвірка. Швидко зводяться, що не вимагають серйозних трудовитрат. Бригада будівельників за пару днів виганяла цокольний поверх, плюс перекриття панелями. Після встановлення гаражних воріт, а в деяких випадках утеплення, з гідроізоляцією перекриття, виходив повноцінний одноповерховий будинок – склад, в якому деякі примудрялися навіть зимувати.