Жоден будинок не буде повноцінним, якщо в ньому будуть відсутні міжкімнатні двері. Ви можете вибрати будь-який тип дверей, який сподобався вам, але важливим фактором при їх підборі є виробник. Навіть найдешевші, виготовлені не з дерева, а з простого картону, але на хорошій фабриці, дадуть фору масиву кустарного виробництва. Ще на стадії проектування або будівництва майбутній власник будинку підбирає за своїми можливостями міжкімнатні двері. Як правило, все починається з виставок, Інтернету або з проспектів, звичайно, якщо він не дока у своїй справі.
Секрети продавців

Визначившись з вибором, ви їдете на фірму спеціалізується на продажу міжкімнатних дверей. Там можна подивитися товар в натурі. Зазвичай менеджера компанії продавця намагаються ще з порога «прищепити» нам смак до того товару, який у них в розряд дорогих, або лежить на складі як неліквід. Якщо ви піддалися їх чарівності, то про це будете шкодувати все життя.
Роблячи ремонт квартир і маючи відповідний досвід, можу з упевненістю порекомендувати, що спочатку краще ознайомитися з виставковими зразками, цінами, дізнатися про знижки, можливості установки за рахунок компанії продавця і звичайно наявності товару на складі. Для платника замовляти товар, оплачуючи його вперед, не найкращий варіант. Іноді бувають проблеми з постачанням товару, і тоді хоч будівництво зупиняй.
В світі існує не менше сотні відомих заводів – виробників дверей. Двері, як і вікна, стіни, підлога є елементом інтер'єру будинку. За їх допомогою можна не тільки доповнювати оформлення приміщень, але і розвивати свою тему.
Види міжкімнатних дверей
- Фільончасті двері. Старі як світ, ці двері мають найдавнішу історію. Їх виготовляли наші предки використовуючи ручний інструмент. Сьогодні, завдяки технічному прогресу, з конвеєра щодня сходять тисячі таких примірників. Основа таких дверей каркас з зрощеного бруса. Його покривають фарбою, лаком або шпоном. Фільонки під них роблять з дерева, ДСП, МДФ, або заповнюють красивим візерунчастим склом. Кріплення фільонок проводиться дверними багетами. Чим більше при виготовленні дверей використовується натурального дерева, тим вони дорожче.
- Щитові двері. Основою таких дверей виступає клеєний брус. Весь інший простір всередині-масив дверей, заповнюється сотами з картону. З двох сторін такі двері склеюється за допомогою МДФ плити. Це дешеві двері не підлягають ремонту. По верху дверне полотно покривається спеціальною фарбою. Вони значно легше дерев'яних дверей. І не можуть застосовуватися в приміщеннях вимагають хороших замків.
- Збірні двері. Така конструкція дверного полотна збирається з конструктивних елементів, в основному з дерева і скла. Вони легко піддаються ремонту або реставрації. Відносяться не до дешевих через застосування дорогих матеріалів.
- Скляні двері. Безрамні двері, виготовлені з масивного скла мають специфічне застосування. Їх встановлюють в саунах, душових і ванних кімнатах, торгових залах великих супермаркетів. Ступінь прозорості у них залежить від рівня довіри. В них нерідко застосовують декоративні елементи, що дають певний стиль і напрямок дизайну.
Матеріал застосовується при виготовленні дверей

У власника будинку або квартири, роблячи комплексний ремонт, є можливість придбати двері в торговельній мережі або замовити її в спеціалізованій компанії. Асортимент ринку величезний. Можна купити недорогі зразки і штучні для заможних клієнтів. Основним матеріалом для виготовлення таких конструкцій до недавнього часу була деревина. Сьогодні ми бачимо комбінації дерева з металом, пластиком та іншими полімерними матеріалами.
Натуральні дерев'яні двері. Двері з масиву зазвичай належать до вищої цінової категорії. Довговічні, міцні, мають відмінні тепло і звукоізолюючі властивості. Легко ремонтуються і реставруються.
Ламіновані двері.для поліпшення зовнішнього вигляду виробів з не дорогих порід деревини, зменшення вартість готової продукції, застосовується метод ламінування. Двері покриваються штучним матеріалом і смолами, практично не відмінними від різних порід дерева. Шпоновані двері. При виготовленні таких виробів застосовується натуральний деревний шпон і спеціальний столярний клей. Основою для дверей виступають породи дешевої деревини. Полотна можуть бути гладкими і рельєфними.
Двері покриті ПВХ плівкою. Великий асортимент плівки під дерево та інших відтінків, дешевизна у виготовленні, дають можливість виробникам таких дверей лідирувати серед своїх конкурентів. Плівка не розсихається, не піддається дії температурних перепадів. Що стосується екологічності, то такі конструкції поступаються виробам з натурального дерева.
Двері з МДФ. Вологостійкі і термостійкі, не піддаються деформаціям і впливу грибків. Зазвичай покриваються фарбою різних кольорів і відтінків. Їх не можна назвати міцними і екологічно чистими в слідстві застосування клеїв на основі епоксидних смол.
Пластикові двері. Для облицювання каркасів з не дорогих порід дерев застосовують панелі з полівінілхлориду. Для імітації під дерево різних порід панелям віддається відповідна текстура і колір. Такі двері мають високу міцність, не бояться вологи і перепадів температури.
види дверей за способом відкривання
- орні двері. Таке відкривання дверей можна визнати класичним. Простота і надійність конструкції ставить їх на перше місце серед способів відкривання. У таку конструкцію легко монтується замок.
- Розсувні двері. Складна конструкція відкривання, що вимагає додаткових витрат на роботу механізму і його направляють. Складається зазвичай з однієї або двох дверей. Перевага таких дверей полягає в збереженні додаткової площі приміщення, при застосуванні класичного методу відкривання. У випадках з відкриттям великих скляних панорамних дверей, інший метод відкривання навіть не може розглядатися.
- Розкладні двері.конструкція таких дверей являє собою кілька полотен з'єднаних між собою у вигляді гармошки шарнірами. Вони повинні бути досить легкими для складання. Застосовуються для зонального відділення одних приміщень від інших.
- Хитні двері. Встановлюються в приміщеннях де є проблеми з відкриванням дверей руками. Добре підходять для кухонь ресторанів і кафе. При проживанні в будинку або квартирі людей з обмеженими можливостями.
Коробки для дверей

Купуючи звичайну міжкімнатні двері ми разом з нею купуємо і коробку, без якої неможливо зробити установку дверей. Коробки можна розділити на два типи: звичайні і регульовані.
Звичайні коробки можуть бути з дерева, МДФ, комбіновані. Встановлюються вони в дверний отвір на попередньо встановлену чорнову коробку з дерев'яного бруса, або за допомогою пристосувань для встановлення.
Регульовані коробки застосовуються при нестандартних товщинах стін або перегородок. Для цього використовуються спеціальні розширювачі, за допомогою яких і підбирається необхідна товщина.
Встановлення міжкімнатних дверей
Інструмент застосовуваний для встановлення дверей
- Рулетка;
- Бульбашковий рівень;
- Лазерний рівень;
- Олівець;
- Перфоратор;
- Бур по бетону;
- Циркулярна пила з поворотною платформою;
- Молоток;
- Стамеска;
- ручний фрезерний верстат; < / li>
- Свердло по дереву;
- Шуруповерт з битою;
Матеріали застосовувані при установці дверей
- Піна монтажна;
- Дюбеля з шурупами;
- Дерев'яні клини;
- Шурупи для кріплення дверних петель;
- Клини для розклинювання коробки;
- Прокладки для зазорів між коробкою і дверним полотном;