
Одним з найважливіших архітектурних елементів в житловому будинку є вікна. Чим красивіше вікна, тим привабливіше будинок. Якщо з зовні будинку вікна беруть участь у формуванні фасаду, то зсередини вони формують інтер'єр приміщень. Разом з тим вони повинні бути економічними по теплопровідності і надійними в експлуатації. На відміну від господарів квартир, власники житлових будинків не обмежені у виборі характеристик і дизайну вікон. У старі добрі часи власники будинків, захищаючи їх від холоду і зовнішніх посягань, проектували вузькі, глибокі бійниці. У наш час все частіше застосовується красиве панорамне скління, що дає приміщенню багато сонячного світла та елементи природного ландшафту.
Сучасні технології та матеріали захищають прозорі масиви від холоду і від проникнення всередину будівлі. Завдяки їм ми можемо бачити, крім стандартних прямокутних форм вікон, і інші: круглі, овальні, ромбовидні і навіть опуклі.
При ремонті квартири слід враховувати, що існує маса матеріалів, з яких виготовляються конструкції вікон. Поряд зі стандартними металопластиковими вікнами можна замовити дерев'яні з клеєного бруса або комбіновані: дерево – алюміній. Можна поставити з теплого алюмінію, пофарбованого в будь-які кольори, навіть під дерево. Сьогодні складно сказати, які вікна є найнадійнішими, а які стоять на другому плані. Все залежить від виробника і його технологій. Вікна зібрані кустарним методом, при ручній збірці, не в змозі змагатися з фабричними моделями мають добру історію і пройшли випробування на міцність і довговічність.
Форми стандартних вікон
- Прямокутні;
- Квадратні.
Стандартні вікна в основному встановлюються в квартирах і заміських сільських будинках. Це дешеві металопластикові або дерев'яні конструкції. Їх можна придбати в будь-якому будівельному супермаркеті або замовити на підприємстві. Часто забудовники економлячи на ціні, або через незнання, набувають вікна з однокамерними склопакетами, які легко пропускають тепло. Склопакети, повинні виготовлятися в заводських умовах. Для зменшення теплопровідності їх заповнюють вуглекислим газом, аргон або ксеноном. Звичайно! Невелика монтажна організація спеціалізується на виготовленні вікон не стане обтяжувати себе додатковими витратами займаючись закачуванням газів в склопакети. Перевірити це дуже складно. Тому купуючи вікна необхідно звертатися до постачальника гарантує якість своєї продукції. Більш надійними і якісними є вікна з двох камерними склопакетами. У таких віконних блоках профіль, з якого виготовлено вікно міцніше і товщі. Що дає додатковий захист від холоду і надійність при експлуатації, а склопакети максимально захищають від тепловтрат.
Види стандартних вікон
За видами вони бувають глухими, поворотними або поворотно – відкидними. Глухі вікна ставлять в технічних приміщеннях, іноді в санвузлах або приміщеннях де потрібна підвищена безпека. Такі вікна складно обслуговувати і мити, особливо якщо вони встановлені вище першого поверху. Вікно з поворотним відкриванням, це найпростіша класична модель. Вартість такого зразка трохи вище за глухе вікно, адже там додані елементи фурнітури і механізм відкривання. Вікна мають функцію не тільки відкривання, але і провітрювання, називаються поворотно – відкидними. Такі конструкції оптимальні в експлуатації.
Нестандартні вікна
- Круглі;
- ромбовидні; < / li>
- Трикутні;
- Арочні;
- трапецеїдальні; < / li>
- Овальні;
- Опуклі;

Архітектор, проектуючи будинок, намагається внести в його архітектуру якусь родзинку, яка змогла б підкреслити той стиль, який він намагається висловити. Не рідко для реалізації таких планів застосовують не стандартні рішення через складну конфігурацію вікон. Круглі або овальні вікна часто встановлюють на горищних фронтонах, іноді вони служать перегородкою між кімнатами. Дитячі кімнати та спальні обладнані такими вікнами відрізняються винятковим дизайном і архітектурою.
Трикутні вікна дуже добре поєднуються з будь-яким сучасним стилем. Прекрасно виглядають як на мансарді, так і на фасаді будинку. Арочні вікна, виконані в мавританському або готичному стилях підкреслюють певну архітектуру будинку. Трапецеїдальні вікна, встановлюються в рідкісних випадках для оформлення або доповнення архітектурних рішень будівлі. Опуклі вікна. В наш час, забудовник проектуючи свій будинок, застосовує різні стилі в його архітектурі, від середньовічних замків, до круглих будинків. При будівництві таких химерних споруд необхідні і відповідні рішення. Нестандартні вікна дозволяють надати будівлі індивідуальність, розставити необхідні акценти. Опуклі вікна називають моллированными. Область їх застосування: балкони, лоджії, будівлі мають нестандартні радіуси кривизни, еркерні кімнати.
Для виготовлення вікон з нестандартними рішеннями, застосовують ті ж матеріали, при виготовлення профілю, що і при класичних формах. У слідстві цього такі вікна мають аналогічні характеристики:< / p>
- Хорошу естетику;
- Довговічність;
- Відмінну тепло–, звукоізоляцію і герметичність. < li > в результаті складності у виробництві та установці, нестандартні конструкції вікон мають значно вищу вартість. < H2>технологія установки вікон
- Рулетка;
- Олівець або маркер;
- Ємність для приготування шпаклівки;
- Шпатель;
- Шуруповерт з битою;
- Бульбашковий рівень;
- Побідитове свердло;
- Електродриль.
- Вікно;
- Пароізоляційна стрічка;
- Шпаклювальна маса для внутрішніх робіт;
- Шпаклювальна маса для зовнішніх робіт;
- Анкерні пластини; < li>саморізи та дюбелі для кріплення анкерних пластин;< / li>
- Саморозширююча стрічка;
- Дифузійна стрічка;
- Монтажна піна;
Інструмент необхідний для проведення робіт
Матеріали для встановлення віконного блоку

Перш ніж приступити до установки віконного блоку необхідно перевірити віконний отвір. Він повинен бути рівним по горизонталі і вертикалі. Якщо він не відповідає необхідним вимогам, його можна вирівняти шпаклювальними сумішами. Зовні це повинні бути вологостійкі і морозостійкі шпаклівки, а зсередини можна застосовувати звичайні, для внутрішніх робіт. Наступним підготовчим етапом до установки віконного блоку є закріплення кутів рами. Відстань від внутрішнього кута до першої точки кріплення повинно бути 150 – 180 мм. Чому це необхідно?
Будь профіль піддається температурним коливанням і для того, що б він міг нормально деформуватися при температурних перепадах, необхідно виконати ці умови. Подальшим кроком у підготовці до монтажу віконного блоку є закріплення його в зоні імпоста. Імпост, це перемичка розділяє вікно на сектори відкривання. Потрібно це зробити через примикання двох стулок вікна до цієї перекладині, що несе досить серйозні механічні та динамічні навантаження. Імпост закріплюється на тому ж відстані, що і кути блоку.
Розмітка проводиться за допомогою рулетки і починається з кута віконного блоку. Відстань між іншими кріпленнями не повинно перевищувати 600мм. Перед установкою блоку необхідно приклеїти пароізоляційну стрічку з боку приміщення. Вона необхідна для подальшого захисту монтажної піни від впливу вологи зсередини будинку. Стрічка повинна наклеюватися так, що б не залишалося розрізів або розривів.
Після наклейки стрічки на віконний блок встановлюються анкерні пластини по заздалегідь виконаної розмітці. Монтаж яких завжди проводиться з боку приміщення. Для захисту монтажної піни від негативних впливів з вуличної сторони по краю віконного блоку наклеюється саморозширююча ущільнювальна стрічка. До її наклейки необхідно видалити з віконного блоку захисну плівку. Стрічка клеїться по фасаду кромки вікна. На кутах вона обрізається. Після наклейки стрічки є всього кілька хвилин для установки вікна до того як стрічка почне розширюватися.