Басейн

img 9v 01

Якщо приміщення під басейн обладнано в будинку, а не окремо стоїть, то його, звичайно, краще розміщувати поруч з кімнатою для заняття спортом. При варіанті розміщення басейну в будинку, необхідно правильно розташувати приміщення. Зазвичай водні проектуються в західному секторі будинку, але тоді сонячні промені будуть відвідувати його тільки в кінці дня. При розміщенні в південно – західному напрямку, сонячне освітлення буде мінімум пів дня, при тому що влітку це буде самий жаркий час. Проектуючи басейн необхідно звернутися в організацію займається будівництвом басейнів. Це специфічний продукт будівництва для якого необхідні правильні розрахунки. Зазвичай забудовник запрошує до трьох організацій і від кожної з них отримує комерційну пропозицію. Таким чином він може вивчити питання і вибрати для себе прийнятний варіант. Будь-який водний об'єкт - витратна справа. Тому, перш ніж проектувати його необхідно зважити свої фінансові можливості. Знезараження та очищення води, заміна фільтрувальних елементів, робота насоса, підігрів води, осушувачі повітря, все це виллється в чималу суму.

 

Вибираючи облицювальне покриття чаші басейну, забудовник в гонитві за дешевизною і швидкістю часто робить правильний вибір, купуючи тимчасові і не довговічні, забуваючи при тому, що басейн капітальна споруда і повинен служити своєму господареві десятиліття. Наприклад Лайнер-ПВХ плівка армована спеціальним волокном. Швидкомонтована покриття. Дешевше в кілька разів за мозаїку або поліпропіленове покриття. Виробник дає гарантію і рекламує свою продукцію в найкращих тонах, але досить часто доводиться бачити обвислі плівку в порожніх басейнах. Результат такого вибору, повернення до більш надійної обробки. Мозаїчне покриття басейнів. Це один з найдорожчих видів облицювання басейнів. Він дає можливість виконувати чашу басейну будь-якої форми. Найкраще експлуатується в закритих басейнах. Легко ремонтується.

Поліпропіленове покриття чаші басейнів. Технологія зварювання листів з поліпропілену по готовій бетонній чаші за допомогою екструдера. Тут економиться дорога гідроізолююча суміш, застосовувана при обробці мозаїкою. Швидкість роботи. З недоліків видимі зварні шви. Таке покриття набагато довговічніше інших, легко ремонтується, не боїться морозів і перепадів температури, не сповзає зі стінок як лайнер. Басейни зі скловолокна. Не вимагають будівництва бетонної чаші, встановлюються на щебеневу подушку прямо в котлован. Швидкомонтовані. Легко переносять перепади температури і морози. Довговічні в експлуатації.

З екології та безпеки. Зазвичай водопідготовку виконують за допомогою фільтрів грубої очистки, прибирають мули та іншу бруд потрапляє в воду. Далі проводиться шокотерапія знезараження води за допомогою хлору. Який вбиває більшість бактерій, але не впливає на спори грибків. Хлор, це отрута. Притому далеко не безпечний для людини. Регулярно користуючись такою водою ми не додаємо собі здоров'я. У природних джерелах води функцію її знезараження виконують сонячні промені вбивають не тільки бактерії, але і спори грибків. У морській воді багато йоду, який так само активно знищує агресивне для людини середовище. Тому басейни працюють тільки на знезараженні води за допомогою хлорних таблеток далекі від користі для здоров'я. Краще застосовувати обладнання із застосуванням озону і йоду. Такий метод безпечний і не дає негативних наслідків. В ланцюжок очищення і знезараження води необхідно включати ультрафіолетові лампи. Але не хлор.

Більярдна

img 9v 02

Деякі забудовники планують будівництво більярдної кімнати. Відразу скажу, що це приміщення повинно знаходитися на першому поверсі. Гра в більярд-захоплююча справа і може затягнутися до пізнього вечора. Навряд чи іншим домочадцям сподобається стукіт куль у них над головою. Приміщення повинно бути дуже просторим. По ньому можна визначити спроможність і статус власника. Крім більярдного столу розміщується барна стійка, м'які крісла, диван, столики та інші атрибути.

Більшість дизайнерів рекомендує застосування підлогових покриттів в більярдній у вигляді килимів. Таким чином захищаються від пошкоджень падаючі кулі і зменшується шум. При тому гравцям приємно рухатися по такому покриттю.

Стіни можуть бути виконані методом драпірування, що зробить кімнату ще більш тихою, або покриті декоративною штукатуркою. Іноді на стіни наклеюється натуральне коркове покриття.

 

Стелі можуть бути від натяжних, до гіпсокартонних, але головним атрибутом є більярдний світильник над столом. Зона відпочинку в більярдному залі необхідна для того, що б там за столом, можна було усамітнитися від граючих, або відпочити між партіями.

Тренажерна кімната

img 9v 03

Дух часу, здоровий спосіб життя, змушує багатьох забудовників проектувати спортивний зал в приміщеннях будинку. Функціональність його безперечна. Господарі, їхні діти проживають в будинку, навіть в саму не сприятливу погоду для заняття спортом, зможуть по кілька годин на день займатися улюбленою справою. Чим більше це приміщення, чим різноманітніше снаряди для спортивних занять, тим цікавіше дозвілля у тих, хто присвячує себе цій справі. Великі вікна, багато світла, хороша вентиляція – головний атрибут такого залу.

 

Північно – східна частина будинку найбільш краща для проектування спортзалу. Чому цей сектор? Всі приміщення будинку пов'язуються в один загальний план і помінявши одне на інше можна порушити функціональність кожного з них. Деякі забудовники, такого виду кімнати опускають на рівень цокольного поверху. Судячи з численних відгуків, це не кращий варіант. Не рятує навіть хороша вентиляція. У більшості будинків, що мають цокольний поверх, з різних причин, не проектують вікна, за винятком будинків на укосах. Тому, займаючись спортом, в підвалі, навіть добре обладнаному, при електричному освітленні, не отримаєш повного результату.

 

Понравилось, проголосуй:

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 [1 Vote]