котельня або топкова

img 9g 01

Приміщення призначене для установки опалювального обладнання-котлів. Маючи вогняну стихію, його краще розташовувати з південного боку будинку. Правда, найчастіше його розміщують або в північній зоні будинку, іноді в західній, поєднуючи з бойлерної. Чому так? У південній частині будинку, де постійно знаходиться Сонце, зазвичай проектуються хол і кухня. Ну, а для котельні відводяться холодні зони. При проектуванні цього приміщення необхідно пов'язати його з обладнанням, яке там встановлено, включаючи трубопроводи, обв'язку котла, запірну арматуру.Дверний отвір повинен бути таких розмірів, що б обладнання легко проходило в приміщення. Вікно, при установці газового котла повинно відповідати нормативним вимогам. Витяжна вентиляція, датчик витоку газу, а краще широкого спектру газів, обов'язковий при використанні газового обладнання. У разі використання паралельно з газовим котлом, твердопаливних котлів на дровах або вугіллі, котельню краще виносити за межі будинку. Це убезпечить основний корпус будинку від пожежі. Не рідкісні випадки, коли відбувається загоряння сажі в димоході. Результатом чого є пожежа в будинку. І такі випадки не поодинокі.

 

Виносний приміщення котельні будується в один поверх, димар має хороший доступ з боку і у випадку з загорянням, легко боротися з вогнем. При проектуванні котельні всередині будинку, димохід проходить всі поверхи, включаючи покрівлю. У зимовий час, навіть помітивши горіння сажі, практично неможливо дістатися до димоходу. Сажа горить при температурі тисячу градусів, при якій цегла плавиться. А не гільзований димохід прогорає за пару хвилин. Гільзовка димоходу виконується за допомогою сталевої жароміцної труби встановлюється всередину цегляного каналу димоходу. Найчастіше застосовується сталева труба марки AISI 409, що захищає приміщення не тільки від пожежі, але і від проникнення чадного газу.

Бойлерна

У цьому приміщенні розміщується технологічне обладнання пов'язане з підігрівом, розподілом холодної та гарячої води і подачею її в приміщення житлового будинку. Часто бойлерну поєднують з котельні, приміщенням, де стоять опалювальні котли. Якщо є можливість, то краще їх розділити. Вода і вогонь різні по суті стихії і не бажано знаходження їх в одному просторі. Зазвичай бойлерна розміщується в західному секторі будинку. У цей напрямок скидаються і стоки господарської каналізації. Це приміщення не повинно знаходитися в підвальному (цокольному) поверсі або вище першого. По перше це ускладнює роботу з технологічним обладнанням, по друге, щоб уникнути проблем викликаних протіканням, поривом трубопроводів, що іноді відбувається, бойлерну краще розміщувати на рівні першого поверху. Для безпечної роботи необхідно передбачити дренажну систему в підлогах, за допомогою якої будуть відводитися стоки при поривах. Не бажано перетину електричної проводки йде до приладів з трубопроводами. Повинно бути виконано заземлення для електричних приладів. При розміщенні обладнання передбачити нормальний доступ до кожного з них, з метою профілактики або ремонту.

Гараж

img 9g 04

Приміщення гаража вмонтоване або прибудоване до будинку має ряд переваг. По-перше, зручно при обслуговуванні автомобіля. У негоду-в'їхав в гараж і ти вдома. То ж з виїздом з дому. Автомобіль захищений гаражними стінами від різного роду посягань, включаючи атмосферні опади взимку. Яким повинен бути гараж? Це приміщення розміщується з Північної або північно-західної сторони будинку, тим самим захищаючи будинок від холодних вітрів мають північний або західний напрямок. Гараж повинен бути досить просторим, для вивантаження пасажирів і речей. Дуже добре, якщо в ньому стоять стелажі з інструментом або інвентарем, це дає додаткові плюси при обслуговуванні автомобіля. Іноді в гаражі монтується оглядова яма. У побутових умовах вона потрібна не стільки для роботи з авто, як для простого огляду ходової або інших агрегатів, розташованих в нижній частині авто.

 

Непогано, якщо в одній зі стін розташоване вікно з кольорових склоблоків. Завдяки цьому додається освітлення всередині приміщення. Витяжна вентиляція необхідна для видалення газів та інших запахів, наприклад від бензину зберігається в каністрах, від проникнення в житлові приміщення вдома. Гараж може бути холодним, але краще встановити регулюючі опалювальні радіатори. Температура в гаражі при зимових холодах не повинна підніматися вище п'яти-семи градусів, особливо якщо автомобіль експлуатується постійно. Висока температура повітря в гаражі сприяє корозії кузова автомобіля. Іноді в приміщенні гаража встановлюється генератор безперебійного живлення електроенергією. Це допускається, при хорошій вентиляції і трубі відводить вихлопні гази. До того ж приміщення повинно бути відповідно просторим для можливості установки електростанції. Не правильно, коли приміщення гаража поєднують з котельні, а ще гірше, коли в гаражі встановлюються опалювальні котли.

Генераторна

img 9g 02

Якщо у вас є можливість побудувати окреме приміщення під генераторну електростанцію, то це великий плюс. Але необхідно пам'ятати, що при автоматичному запуску, в разі відключення електроенергії, особливо дизельні станції дають велику задимленість. При невеликих земельних ділянках, де будинки стоять поруч один до одного, вихлопні гази заволікають весь простір навколо, особливо в безвітряну погоду. Для гарного відведення відпрацьованих газів необхідний високий газовідвід. Приміщення генераторної має бути досить широким і забезпечувати не тільки підхід до генератора, але і хорошу вентиляцію з доступом повітря до всіх частин агрегату. При підключенні газовідвідної труби не бажано застосовувати відводи з кутом більш дев'яноста градусів. АВР, електрощит з перекидним рубильником, все це повинно знаходитися в сухому і легко доступному місці. Електричне освітлення необхідно захистити і розмістити поза зоною дії парів палива і працюючого агрегату.

 

кімната для прання білизни

img 9g 05

Часто господарі опускають таке приміщення в цокольний поверх. В такому випадку тільки одна перевага-не чути звуку працюючої центрифуги. Для сушіння білизни, це не найкраще приміщення. Навіть при наявності хорошої вентиляції підвалу, білизна буде довго сохнути. Вогкість від постійного прання може викликати в пральній кімнаті утворення цвілі та інших патогенних грибів. Якщо там прати, а сушити в іншому місці, то це суцільні незручності. Щоденний маршрут з підвалу по сходах, з мокрою білизною, не призведе ні до чого хорошого. Тому, кращий з варіантів, перенести прання в гардиробную або в одну з ванних кімнат. Якщо є можливість, можна поєднати ванну і кімнату для прання, через перегородку.

 

Погріб

img 9g 03

У квартирах на перших поверхах, під балконами, деякі з мешканців примудряються організувати невеликий льох. Так, як балкон винесений за межі капітальної стіни будинку і відсікається від квартири дверима, то в даному випадку не впливає на клімат останньої, а, скоріше, додає зручності. У приватному будинку розміщення льоху в підвалі не зовсім правильне рішення. Адже над ним житлові приміщення. І якщо навіть ви осічете його коридорами і переходами від інших кімнат, все одно запахи, вогкість і інше буде потрапляти в приміщення. Необхідно розуміти, що і завантаження льоху теж повинна проходити через головний вхід. Якщо в будинку передбачений другий вхід саме для цих цілей, завдання спрощується. Але практика показала, що будь-яке підвальне приміщення створює більше проблем, ніж додає переваг.

 

Найкраще для нього вибирати місце подалі від будинку. Не менше трьох – п'яти метрів. При цьому не складно виконати вхід через закриту терасу полікарбонатом або скляними вітражами, якщо ви не хочете йти по вулиці. Для винного льоху приміщення підбирається виходячи з його обсягу. Якщо вина багато і зберігається не тільки в склі, але і в бочках, то такий льох повинен бути спеціально обладнаний. Приміщення повинно мати добру вентиляцію і гідроізоляцію, а просто побудувавши з бетонних блоків і зашивши вагонкою, це не найкраще рішення.

Понравилось, проголосуй:

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 [2 Votes]