Для нормального функціонування житлового будинку необхідно обладнати його не тільки всередині, але і зовні.

Гостьовий будиночок
Це невелике житлове приміщення призначене для розміщення гостей. У деяких випадках там розміщують службу охорони і виводять на пульт сигнал від відеокамер розміщених на ділянці і в будинку. Стандартний Гостьовий будинок складається з холу, поєднаного з кухнею, санвузла та декількох спалень. Іноді в такому приміщенні встановлюють більярд, сауну, невеликий басейн.
Альтанка для відпочинку
Якщо ви любите відпочивати з друзями, або в колі сім'ї, шашлик, свіже повітря, то така споруда задовольнить багато ваші потреби і бажання. Краще розташування – південна частина ділянки. Там завжди сонячно і навіть в зимовий час холодний північний вітер відсікається стоїть будинком. Добре якщо альтанка укомплектована барбекю. У деяких випадках альтанку закривають скляними вітражами, або полікарбонатним склом. Альтанки в класичному стилі служать не для розваг, а скоріше для усамітнення. І розміщуються в місцях тихих, прихованих від поглядів інших. Такі споруди надають ландшафту особливий колорит і доповнюють його своєю архітектурою.
Сауна або лазня< / h2>
Здавна лазня була невід'ємним атрибутом сім'ї. Традиції ці живі і сьогодні. Не представляється великих труднощів і фінансових витрат щоб обладнати її в будь-якому приміщенні житлового комплексу. Не рекомендується будувати в будинку, або в цокольному поверсі, це додає деякі складності. Вологість, запахи, погана вентиляція, додаткове сміття, заниження побутової каналізації та інші проблеми виникають при такому плануванні. Якщо приміщення сауни окремо стоять, то тільки один мінус-перехід після прийому лазні через двір до будинку. Щоб уникнути негативних факторів можна розмістити її в щільну до будинку. Найкраще місце – південно західний сектор. Добре коли приміщення лазні входить в один комплекс з басейном.
Теплиця
Залежно від амбіцій і можливостей господаря теплиця може перетворитися на оранжерею або зимовий сад в якому вирощують екзотичні рослини або фрукти. Звичайна теплиця має індивідуальне опалення. Витрати по ньому в зимовий час в кілька разів вище ніж по дому. Тому проектуючи таке приміщення необхідно зважити свої можливості.
При вирощуванні тепличної продукції найбільші витрати становить освітлення. Якщо на опаленні ще можна заощадити, то на освітленні не вийде. Теплиці бувають окремо стоять, а іноді прилаштовуються до будинку або інших споруд. У деяких випадках власники будинків, під теплицями розміщують бомбосховища. Вага конструкцій теплиці не великий і навіть при їх обваленні вони не заподіють шкоди людям знаходяться в притулок.
Розміщується теплиця по довжині з півночі на південь. Бажано в східній частині садиби. Таке розташування дає максимальну освітленість сонцем при вирощуванні тепличних рослин.
Хозблок

Друга частина господарського блоку може використовуватися як літня кухня, де сім'я збирається у теплий період року, готує їжу і відпочиває від роботи в саду. Може там розміщуватися і проживати прислуга. Для цього в приміщенні обладнується туалетна кімната з душовою кабіною.
Деякі власники приватних будинків під господарським блоком розміщують льох. Надбудова над ним захищає продукти зберігаються в погребі від морозів, влітку від спеки. Вхід в льох виконується або з боку від будівлі, або в підлозі. При великому обсязі зберігання може встановлюватися ліфтовий підйомник.
Сторожовий будиночок
Призначений для розміщення служби охорони та ведення відеоспостереження за територією проживання. Його розміщення в кутку саду, іноді на в'їзді. Це приміщення нічим примітним не відрізняється. Воно повинно бути найбільш пристосованим до свого призначення. Це максимальний візуальний огляд і швидкий доступ до всіх секторів будинку і садиби. Щоб заощадити площа забудови, деякі забудовники можуть розміщувати на першому поверсі сторожового будиночка генераторну, сауну або інші об'єкти. Мансардний поверх віддається службі охорони.
Вольєри
Перш ніж вибрати місце під вольєр необхідно визначитися з пріоритетним для нього місцем. Це може бути сторона примикає до гаю або пустирю. Або будь-яка критична зона, якщо собака призначена для охорони території. Не рекомендується розташовувати цю споруду навпроти або біля вхідних дверей. Краще відсунути його подалі від вхідної зони. Якщо ви плануєте зміст кількох вихованців, то в такому випадку необхідно завчасно вибрати місце для будівництва вольєра.
Свердловина
Будь-яка свердловина починається з санітарної зони. Не можна розміщувати її біля вигрібних ям, септиків, магістралей зовнішньої каналізації, компостних ям і капітальних споруд. Чим глибше свердловина, тим більше дебет води і тим товщі діаметр обсадної труби. Останнім часом помічено, що на деяких масивах з рясною забудовою, спостерігається зниження запасів води середнього горизонту. Недолік води змушує мешканців запасатися нею в прок.
Глибокі свердловини – справа витратна. І якщо бурити, то задіяти потрібно декількох господарів. Чим глибше залягає водний горизонт, тим чистіше вода. Якщо до ста метрів для води необхідно проводити водопідготовку, очищаючи її від заліза і жорсткості, то глибше вода містить мінімальну кількість домішок. Для глибоких свердловин і при великій кількості абонентів, зводяться водонапірні башти. Або будуються приміщення з резервуарами, в яких встановлюється підкачує обладнання.
Очисні споруди або вигрібна яма

За санітарними нормами вигрібна яма повинна бути виготовлена з водотривкого матеріалу і ізольована від попадання стічних вод в грунт. Відстань від будинку до колодязя септика не менше п'яти метрів. До вікон сусідського будинку вигрібну яму не можна будувати ближче ніж на двадцять метрів. Якщо вибирати між очисними спорудами, у випадку з житловим будинком це септик, то незважаючи на значно більші ніж витрати на будівництво вигрібної ями, септик окупить себе протягом трьох років.
Навіть максимально збільшивши приймальний колодязь вигрібної ями, все одно настане час, коли доведеться вивозити стічні води. При нормативних витратах на добу на одну людину в двісті літрів, сім'я з трьох осіб за місяць використовує 18м3 води. Звичайний колодязь діаметром в два метри і глибиною п'ять заповниться вже через місяць. Вартість установки очисних споруд на сім'ю з трьох осіб складе близько двох тисяч доларів. А вартість вивозу стічних вод за рік з герметичного колодязя асенізаційної машиною обійдеться у чотириста - п'ятсот доларів, плюс вартість будівництва вигрібної ями, ще п'ятсот доларів.
дворовий душ з туалетом
На перший погляд здається навіщо у дворі будувати туалет якщо він є в будинку. Але припустимо, у вас працюють люди в саду, або ви самі працюєте в городі. Навіщо нести бруд в будинок, якщо необхідно скористатися душем або ванною. Таке приміщення зводиться в кутку саду, якщо в ньому душова влаштована, то бажано що б бак з водою міг прогрітися на сонці. Майданчик для сміттєвих баків. Це невелика площадка, може бути частина тротуару або пішохідної доріжки. Її необхідність однозначна, адже не завжди на масиві, де побудований будинок, є місце для збору побутового сміття. Вона повинна знаходитися в західному або північно-західному секторі садиби, подалі від вхідних дверей і вікон.
Майданчик для сушіння білизни
Навіть маючи кімнату для прання, необхідно облаштувати майданчик для сушіння білизни. У літню пору, коли не працює система опалення в будинку, білизна зазвичай сушать на вулиці. Краще розміщувати її в південній частині садиби, подалі від проїжджої частини і дерев.
Компостна яма або майданчик для компосту
Навіть якщо ви не маєте городу, не ведете підсобне господарство, вам необхідно місце, куди ви будете подіти харчові органічні відходи, листя з саду, подрібнені гілки, залишки квітів і рослин, траву з газону, у тому числі органіку після собак та інших тварин. Найбільш прийнятний сектор для будівництва цієї споруди західний. У кутку ділянки, можна поруч з вуличним туалетом. Але необхідно вивчити розу вітрів у вашому районі, особливо в літній час. Щоб не вдихати запахи від гниття органіки. Вихідний продукт добре застосовувати в теплиці, городі, на клумбах і в саду.
Дровяники
Крім опалення газом, ви іноді користуєтесь твердопаливним котлом, або хочете завжди мати сухі дрова для барбекю. Товсті гілки, після обрізки саду, теж необхідно кудись складувати. Для цього використовуються дровяники. Вони виготовляються з профільної або круглої труби, накриваються під покрівлю будинку. В залежності від використання, встановлюються біля котельні або альтанки. До них повинен бути хороший під'їзд або хоча б пішохідна доріжка.
Спортивний майданчик
Якщо дозволяє обсяг земельної ділянки, то власник може обладнати у себе спортивний майданчик, на якій розмістити тенісний корт, футбольний або баскетбольний майданчики, тренажери для занять спортом. Поруч, або на ній можна виділити місце для дитячого ігрового майданчика. Закрита пісочниця, гірки, батут, все це може легко розташуватися на ділянці. Не бажано її облаштовувати на відкритих сонцю місцях, краще що б була півтінь від дерев. Там можна поставити лавки для дорослих або шезлонги.
Вітрогенератор
Для того що б завжди мати мінімальний запас електрики, навіть у найкритичніші моменти, добре встановити вітрогенераторну установку. Зазвичай для присадибних ділянок її потужність становить від півтора до п'яти кВт. І висота не більше п'ятнадцяти метрів. Така станція має низьку гучність і не доставить неприємностей від сусідів.
Бомбосховище або бункер
За останні двадцять років кількість бункерів споруджуваних спільно з приватними будинками зросла в десяток разів. Залежить це від фінансового стану забудовника та його бажання убезпечити себе і своїх близьких від непередбачених обставин. Конструкція бомбосховища повинна відповідати нормативним документам і витримувати необхідні навантаження. Якщо таке приміщення знаходиться під будинком, або поруч з ним, то повинно мати другий вихід.